تاریخ انتشار : شنبه 28 اردیبهشت 1392 ساعت 00:28 | شماره خبر : 1047718832992140866 تعداد بازدید: 4736
  • پ
  • پ

با اتمام سریال سیاسی و موفق «پروانه»پخش سریال تلویزیونی «هوش سیاه 2» به کارگردانی مسعود آب‌پرور از امشب از شبکه سه آغاز می‌شود.

این سریال در مرکز سیمافیلم تولید شده و فیلمنامه آن‌را آرش قادری نوشته و سیدمرتضی فاطمی آن را تهیه کرده است. هوش سیاه که در 26 قسمت تولید شده است هر شب ساعت 20 و 45 دقیقه پخش می‌شود.

در این سریال حسین یاری، کیکاووس یاکیده، کیهان ملکی، حمید ابراهیمی، امیررضا دلاوری، مجید واشقانی، کمند امیرسلیمانی، حسین سحرخیز، سودابه بیضایی، جمشید گرگین، پیام دهکردی، کاوه مهدوی، امین موسی‌پور، اتابک نادری، مهدی تقی‌نیا، امیر مهدی‌کیا، بهروز قادری و... بازی می‌کنند.

مسعود آب‌پرور، کارگردان سریال «هوش سیاه 2» درباره این‌که آیا از ابتدا قصد داشتید سری دوم این سریال را بسازید یا خیر به جام‌جم گفت: ما در اواسط ساخت سری اول سریال تلویزیونی «هوش سیاه 2» به این نتیجه رسیدیم که داستان ظرفیت این را دارد که فصل دوم آن هم ساخته شود، حتی در پایان فصل اول این سریال این نوید را به مخاطبان دادیم که ماجرای هوش سیاه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: بنابراین ساخت فصل دوم هوش سیاه با برنامه‌ریزی آغازشد. معتقدم که داستان‌های فصل دوم این سریال جذاب‌تر از فصل اول است و به نظرم مورد توجه مخاطبان قرار می‌گیرد.

این کارگردان با اشاره به زمان تولید این سریال گفت: تولید این سریال یک سال و نیم طول کشید. پیش‌تولید را از ابتدای سال 91 آغاز کردیم و خرداد همان سال کار را کلید زدیم. تصویربرداری تا فروردین 92 طول کشید. لوکیشن‌های سریال هم در تهران، حومه تهران و استانبول بود.

آب‌پرور درباره استفاده از بازیگران تُرک در سری دوم هوش سیاه گفت: در قسمت‌هایی که داستان در استانبول می‌گذرد، از بازیگران ایران و ترکیه استفاده کردیم. زمانی که به ترکیه رفتیم به بنگاه‌های بازاریابی بازیگران مراجعه کردیم و بعد از دیدن عکس و فیلم، تعدادی بازیگر را متناسب با بودجه سریال انتخاب کردیم.

وی با اشاره به داستان فصل دوم سریال هوش سیاه گفت: مخاطبان در فصل اول شاهد دستگیری کامران بوریایی (کیکاووس یاکیده) بودند. فصل دوم این سریال با زندان آغاز می‌شود و در سری جدید خواهیم دید که بوریایی در تکاپوی طراحی نقشه فرار از زندان و انجام بقیه ماموریت‌هایش در خارج از زندان است.

این کارگردان در پاسخ به این پرسش که آیا برای انتخاب بازیگران فصل دوم با مشکلی مواجه نشدید، گفت: خوشبختانه این شانس را داشتیم، بازیگرانی که در فصل اول سریال هوش سیاه بازی کرده بودند، این اثر را دوست داشتند؛ بنابراین بازی در فصل دوم را هم پذیرفتند، حتی دوستانی که در کارهای دیگر مشغول بازی بودند با هماهنگی، بازی در فصل دوم هوش سیاه را پذیرفتند.

آب‌پرور ادامه داد: البته بازیگران دیگری همچون کیهان ملکی هم به گروه اضافه شد.

سری دوم جذاب‌تر است

آرش قادری، فیلمنامه‌نویس سریال هوش سیاه درباره تفاوت‌های فصل اول و دوم این سریال به جام‌جم گفت: با توجه به این‌که سطح توقع مخاطبان از سری دوم این سریال بالا رفته است؛ بنابراین تلاش کردم داستان‌های فصل دوم را جذاب‌تر از سری قبل بنویسم.

وی ادامه داد: به همین دلیل سعی کردم از داستان‌های پراکنده‌ای که در فصل اول آنها را مطرح کرده بودم، فاصله بگیرم. داستان فصل دوم با همان شخصیت‌های اصلی که در سری اول حضور داشتند، ادامه پیدا کرده است. فقط تفاوتش در این است که دیگر از داستان‌های پراکنده و حاشیه‌ای خبری نیست.

این فیلمنامه‌نویس اشاره کرد: بنابراین برای داستان‌های فصل دوم، افق گسترده‌تری را در نظر گرفتیم. موضوعات سری دوم هوش سیاه خیلی به روز است و اتفاقات در داخل و خارج از ایران می‌افتد. به همین دلیل مخاطب می‌تواند شاهد فرهنگ‌های مختلف و سیاست‌های روز در خاورمیانه و در قالب داستان جذاب باشد.

قادری گفت: با توجه به گستردگی داستان در فصل دوم تحقیقات زیادی در موسسات داخلی و خارجی کردیم و بعد فیلمنامه را نوشتم؛ البته همزمان با نگارش، تحقیقات هم ادامه داشت.وی درباره این‌که در سری دوم چه شخصیت‌هایی به داستان اضافه شده است، توضیح داد: شخصیت‌های اصلی سری اول حضور دارند؛ البته برخی شخصیت‌های فصل اول کنار گذاشته شدند و چند شخصیت جدید هم به قصه اضافه شدند. این فیلمنامه‌نویس افزود: مخاطبانی که سری اول هوش سیاه را دیده باشند، طبیعی است با هیجان بیشتری سری دوم را دنبال می‌کنند؛ البته داستان به شکلی است که اگر کسی سری اول را ندیده باشد برای دیدن سری دوم هم مشکلی نخواهد داشت.

قادری درباره مدت زمان نگارش فیلمنامه این سریال گفت: نگارش هشت تا ده ماه طول کشید؛ البته اگر بخواهیم تغییر فیلمنامه را هم در نظر بگیریم، زمان بیشتری صرف این کار کردم؛ چون من تا پایان تصویربرداری این سریال تغییرات لازم را در فیلمنامه اعمال می‌کردم؛ گرچه نتوانستم گروه را در ترکیه همراهی کنم؛ اما با آنها در تماس بودم و هر جا لازم بود به فیلمنامه چیزهایی را می‌افزودم یا کم می‌کردم.

وی افزود: «هوش سیاه 2» پیشرفته‌ترین و سخت‌ترین سریال تلویزیون است که در بحران اقتصادی تولید شده است. من و گروه سازنده این سریال خیلی تلاش کردیم تا هوش سیاه را که به لحاظ قصه پیچیده بود به سرانجام برسانیم.

فاطمه عودباشی / گروه رادیو و تلویزیون

ارسال نظر

*

زهرا

شنبه 11 خرداد 1392 ساعت 20:08

بهتر از این فیلم ندیدم عالیییییییییییییییییییییییییییییییه

مهدی

سه شنبه 14 خرداد 1392 ساعت 22:01

آیا هوش سیاه امشب پخش می شود

محمد

چهارشنبه 15 خرداد 1392 ساعت 17:07

هوش سیاه خیلی عالیه تكه

elham

چهارشنبه 15 خرداد 1392 ساعت 21:51

عالیهههههههه از وقتی این فیلم رو دیدم میخوام خلافكار شم :D

امیر

دوشنبه 20 خرداد 1392 ساعت 16:05

فكر نمیكنم تا الآن تلویزیون ایران فیلم اینقدر سیاسی پخش كرده باشه!!!!!! فقط میتونم بگم عالیه!

ریحانه

سه شنبه 21 خرداد 1392 ساعت 14:04

من عاشق فیلم هوش سیاه هستم بهترین فیلم در جهان

محمد

شنبه 1 تیر 1392 ساعت 14:35

اگر من خلافكار شدم تخصیر شماست فیلم هوش سیاه عالیه

پارسا

یکشنبه 2 تیر 1392 ساعت 18:33

این سریال محشر است بهترین سریال دنیااااااااااااااااااست ادم از این فیلم لذت میبره من كه از این سریال راضی هستم فقط اگر میشودسی دی این سریال زیبا درهمه جا پخش شود.ازشماتشكرمیكنم.

سارا

دوشنبه 3 تیر 1392 ساعت 13:57

سریال هوش سیاه 1 را من به ندرت دیدم ولی هوش سیاه 2را كامل میبینم من به سایت اقای یاكیده رفتم و متوجه شدم ایشان 47 سال دارند. وخیلی شكه شدم

محسن

چهارشنبه 5 تیر 1392 ساعت 11:35

به نظر من سریال هوش سیاه(1و2)قشنگترین و بهترین و جذاب ترین سریال پلیسی تاریخ سینما و تلویزیون ایران است.آیا سری سوم این سریال ساخته خواهد شد؟ لطفا پاسخ دهید. پاسخ جام جم سیما: تا زمانی كه سری سوم كلید نخورد هیچ چیز معلوم نیست. فعلا عوامل اعلام آمادگی كرده اند. بقیه اش بستگی به این دارد كه متن ها چه زمانی نوشته شود و ...

پویا

دوشنبه 10 تیر 1392 ساعت 20:11

به نظرم بهترین و با كیفیت ترین سریال تلویزیونی ایران بود.من اكثر فیلم ها و سریال ها رو دیدم اما هوش سیاه واقعا چند سر و گردن بالا تر بود

محمد

سه شنبه 11 تیر 1392 ساعت 15:52

هوش سیاه2 بهترین فیلم سال 92 هوش سیاه 2 خیلی عالیییییییییییییییییییییییییه"بخصوص آقای یاكیده

درباره ما ارتباط با ماپیوندها EnglishJJO.ir